fbpx

Elektrické vozíky – rozdelenie

Po dvoch dekádach práce s pomôckami pre vozičkárov Vám dokážeme ponúknuť tie najlepšie značky elektrických vozíkov, ktoré sa (nielen) v Európe vyrábajú. Keďže je ponuka veľmi rozsiahla, pre lepší prehľad ju rozdelíme. Ako pomocníkov pre každodenné zvládanie úloh, Vám prinášame tri základné skupiny elektrických vozíkov.


Elektrický vozík Permobil F3

Elektrické vozíky PERMOBIL

Absolútna novinka na slovenskom trhu.

Zakladateľ spoločnosti Permobil, Dr. Per Uddén, veril, že pomáhať jednotlivcom dosiahnuť maximálnu úroveň nezávislosti je základným ľudským právom a už viac ako 50 rokov je hybnou silou týchto inovatívnych elektrických vozíkov. Ako lekár pôsobiaci vo Švédsku sa Per stretol s pacientmi s detskou obrnou, ktorí boli uväznení v interiéri, avšak vášnivo hľadal riešenie, ktoré by im pomohlo. Výsledkom bolo, že vytvoril jedny z prvých elektrických invalidných vozíkov! Dnes sú invalidné vozíky Permobil prispôsobiteľné tak, aby vyhovovali potrebám jednotlivca. Ponúkajú funkcie, príslušenstvo a konektivitu, ktoré pomáhajú koncovým používateľom žiť život naplno.

VIAC TU

 

 


elektricky vozik Quickie Q500

Interiérové a exteriérové elektrické vozíky QUICKIE tvoria ucelenú radu produktov, ktoré uspokojujú všetky potreby užívateľov.

Letmo dodáva elektrické vozíky Quickie už takmer dvadsať rokov a za ten čas sa ponuka rozšírila od extra-kompaktných skladacích až po veľmi výkonné exteriérové vozíky.

Prepracovaný systém ovládania, široká ponuka príslušenstva a takmer nekonečné možnosti individuálnych úprav zaručujú bezpečné a komfortné riešenia pre každého užívateľa bez ohľadu na jeho handicap.

VIAC TU


Elektrický vozík Magic Mobility X8

Off-Road elektrické vozíky

Od jazdy po piesočnatej pláži, cez pohyb po kamenistých cestách, až po zablatené farmy.

Terénne vozíky MAGIC MOBILITY vám umožnia zažiť ten pravý pocit slobody a dobrodružstva, nech už sa pohybujete kdekoľvek.

Táto značka sa zaradila pod krídla nami zastupovanej spoločnosti Sunrise Medical len nedávno, ale v Austrálii, kde je doma, sa považuje za synonymum maximálnej slobody pri pohybe v náročnom teréne. Ten, kto vyskúšal prekonávanie prekážok na klasickom vozíku, bude unesený z ľahkosti s akou prekonávajú nerovnosti vozíky Magic Mobility.

VIAC TU

 


Pridavny pohon F55

E-mobilita (prídavné pohony)

Každý nepotrebuje používať tradičné elektrické vozíky. Je veľa aktívnych vozičkárov, ktorí len potrebujú “pomocnú ruku”, keď ide o dlhé vzdialenosti alebo potrebu rýchleho presunu.

Prídavné pohony od Letma posúvajú hranice použiteľnosti mechanických vozíkov ďalej, než kedykoľvek predtým.

Niekoľkokrát znásobujú dojazd, užívateľom šetria sily a chránia ich pred nadmerným namáhaním nosného aparátu, kĺbov a svalov. Naviac robia pohyb na mechanickom vozíku oveľa zábavnejším.

Viac TU

VIAC TU

 


Rozdelenie podľa úžitkových vlastností

Chápeme, že niekedy môžu byť označenia vozíkov nejasné a klientovi neprinášajú jasný popis prínosu. Preto to skúsme ešte inak. Na nižšie uvedených odkazoch nájdete rozdelenie vozíkov “bežnou rečou”, nie podľa značiek, divízií alebo iných anglických výrazov.


Potrebujem poradiť ohľadom výberu
Potrebujem poradiť ohľadom financovania ako samoplatca
Potrebujem predfaktúru na ÚPSVaR