fbpx

Eurokľúč

ikona_Eurokluc

Kľúč, ktorý otvára všetky zariadenia určené ľuďom s obmedzenou mobilitou. Táto myšlienka sa stala skutočnosťou už v roku 1986, odkedy je možné odomykať tisícky takýchto dverí a zariadení v celej Európe. Dnes už je aj na Slovensku možné takýmto kľúč a otvárať dvere toaliet vyhradených pre invalidov. Kľúč je chránený proti ilegálnemu kopírovaniu, a tým aj všetky zariadenia proti zneužitiu, či vandalizmu. Toalety sú tak uzamknuté a zároveň ľahko dostupné tým, ktorým sú určené.

Ciele projektu:

  • bezbariérový/okamžitý prístup osobám s obmedzenou mobilitou
  • užívateľ má svoj kľúč a nepotrebuje obsluhu
  • zvýšená čistota a hygiena
  • ochrana pred zneužitím
  • ochrana pred zničením (vandalizmus)

 


 

Nové možnosti distribúcie eurokľúča, ktorý umožňuje ťažko zdravotne postihnutým osobám otvárať verejné WC so špeciálnou vložkou, prináša spoločnosť Letmo. Umožňuje jej to Memorandum o porozumení a spolupráci s občianskym združením Bez bariéry – Národná platforma proti bariéram. Podpísané oboma stranami bolo v piatok 11. januára s tým, že od pondelka 14. januára spoločnosť Letmo, ktorá robí život na vozíku lepším, spustila zvýhodnený predaj eurokľúčov pre svojich klientov.

 


SPOLOČNOSŤ LETMO BUDUJE PRE EUROKĽÚČ RÝCHLOSTNÚ DRÁHU

„Klientom Letmo maximálne uľahčíme prístup k eurokľúču,“ zdôraznil Mirek Zeman, majiteľ spoločnosti pri predstavovaní ich modelu distribúcie. „Náš zákazník pri zameriavaní vozíka len podpíše predtlačenú žiadosť. Nemusí predkladať inak potrebné potvrdenie lekára o svojom zdravotnom stave. Pri prevzatí vozíka, ktorý mu donesieme domov, dostane aj eurokľúč.“

Spoločnosť Letmo s plnou vážnosťou pristupuje k obsahovému naplneniu memoranda, v ktorom sa okrem iného uvádza, že prispeje k zlepšeniu dostupnosti, mobility a prístupu k základným ľudským potrebám osôb s narušenou mobilitou.

Klienti, ktorí si kúpia invalidný vozík rady QUICKIE, dostanú eurokľúč s 50-percentnou zľavou. Zaplatia zaň teda len 16,70 eur.

 

 


 

Interaktívna mapa – EUROkľúč

 

 

  • Hradené ZP:-
  • Cena:Ku vozíku Quickie s 50% zľavou = 16,7 €

Špecifikácia

Dokumentácia (PDF)

Originálna dokumentácia

Máte záujem o produkt alebo potrebujete s výberom poradiť?

Zadajte svoje informácie, budeme Vás kontaktovať.