fbpx

,

Ihandle® je prstom ovládateľný prístroj. Je vyrobený pre paralyzovaných ľudí, ktorým sa zachovala určitá miera citlivosti a pohybu v prstoch (na ovládanie je potrebná citlivosť aspoň v jednom prste). Prístroj má rovnaké funkcie ako joystick elektrického vozíka, klávesnica a počítačová myš.

Ihandle figur_2015


 

Zariadenie sa skladá z dvoch touchpadov (dotykových plôch). Horná plocha obsahuje 10 senzorov a funguje na báze klávesnice. Používa sa napríklad na písanie správ či e-mailov a funguje na spôsob T9 systému mobilných telefónov. “Číslo 2” reprezentuje písmena A, B a C. Pri krátkom stlačení sa zobrazí písmeno A – pri dlhšom držaní sa klávesa posunie na písmeno B a C. Čas posunu medzi jednotlivými písmenami je jednoducho naprogramovateľný, v závislosti od schopnosti užívateľa. Zariadenie obsahuje taktiež systém prediktívneho vkladania textu, čím užívateľovi značne šetrí čas a uľahčuje písanie textov.

iCTRL

Spodná plocha sa skladá z ôsmich senzorov, ktoré indikujú smer a nahrádzajú funkcie myši na kontrolu PC, tabletu, smartphonu alebo na kontrolu invalidného vozíka.

Ihandle® je certifikovaný na predaj v Európe (CE certifikát) a schválenie amerického certifikátu FDA bude nasledovať v blízkej budúcnosti.

 

Viac v samostatnom letáku TU


O SPOLOČNOSTI

TKS je spoločnosť so sídlom v Aalborgu, Dánsko.

Cieľom spoločnosti TKS je poskytnúť klientom riešenia, ktoré im pomôžu dosiahnúť vyššiu kvalitu života, s možnosťou aktívne sa podielať vo svete Internetu, bezproblémovo používať SmartHome zariadenia a stať sa tak súčasťou digitálnej spoločnosti a plnohodnotnej pracovnej sily. Náš tím vytrvalo a aktívne pracoval na rozvoji nových technológií, ktoré by v mnohých prípadoch uľahčili život ľuďom s nízkou alebo žiadnou možnosťou mobility.

TKS A/S je spin-off firma z Aalborg University. Univerzitné spin-off spoločnosti ťažia z výsledkov univerzitného a vedeckého bádania. Vedecká inštitúcia, ktorá je pôvodcom vynálezu má v takejto firme vlastnícky podiel. TKS je vo vlastníctve Bevica Innovation A/S, Borean Innovation A/S a Aalborg University .

Patentovaný Itongue riadiaci systém pochádza z Center for Sensory-Motor Interaction, Institute for Health Sciences and Technology, Aalborg University.


 

  • Hradené ZP:-
  • Cena:2.970 €
  • Kód ZP:-

Špecifikácia

Máte záujem o produkt alebo potrebujete s výberom poradiť?

Zadajte svoje informácie, budeme Vás kontaktovať.