fbpx

,

Itongue® je jazykom ovládateľný prístroj, ktorý sa nasádza do úst používateľa (systém nasadzovania zubného strojčeka) a je vhodný pre pacientov s vysokou mierou poškodenia miechy, ktorí nie sú schopní ovládať konvenčné prístroje.

Spoločnosť TKS sa preto rozhodla vyvinúť riešenie, ktoré umožní pacientovi používať jazyk, ktorý je ovládaný mozgom a nie dysfunkčnou miechou. Prístroj má rovnaké funkcie ako klávesnica a počítačová myš.


 

Zariadenie sa skladá z dvoch touchpadov (dotykových plôch). Horná plocha obsahuje 10 senzorov a funguje na báze klávesnice. Používa sa napríklad na písanie správ či e-mailov a funguje na spôsob T9 systému mobilných telefónov. “Číslo 2” reprezentuje písmena A, B a C. Pri krátkom stlačení sa zobrazí písmeno A – pri dlhšom držaní sa klávesa posunie na písmeno B a C. Čas posunu medzi jednotlivými písmenami je jednoducho naprogramovateľný, v závislosti od schopnosti užívateľa.

Zariadenie obsahuje taktiež systém prediktívneho vkladania textu, čím užívateľovi značne šetrí čas a uľahčuje písanie textov.

Spodná plocha sa skladá z ôsmich senzorov, ktoré indikujú smer a nahrádzajú funkcie myši na kontrolu PC, tabletu, smartphonu alebo na kontrolu invalidného vozíka. Dlhodobé používanie špičky jazyka je pomerne svalovo náročné a preto je najlepším riešením implementácia piercingu do pacientovho jazyka. Užívateľovi tak zlepšuje dotykovú presnosť, umožňuje jednoduchšie pracovať so zariadením a zároveň znižuje svalovú záťaž.

 

Viac v samostatnom letáku TU

Itongue figur


 

O SPOLOČNOSTI

TKS je spoločnosť so sídlom v Aalborgu, Dánsko.

Cieľom spoločnosti TKS je poskytnúť klientom riešenia, ktoré im pomôžu dosiahnúť vyššiu kvalitu života, s možnosťou aktívne sa podielať vo svete Internetu, bezproblémovo používať SmartHome zariadenia a stať sa tak súčasťou digitálnej spoločnosti a plnohodnotnej pracovnej sily. Náš tím vytrvalo a aktívne pracoval na rozvoji nových technológií, ktoré by v mnohých prípadoch uľahčili život ľuďom s nízkou alebo žiadnou možnosťou mobility.

TKS A/S je spin-off firma z Aalborg University. Univerzitné spin-off spoločnosti ťažia z výsledkov univerzitného a vedeckého bádania. Vedecká inštitúcia, ktorá je pôvodcom vynálezu má v takejto firme vlastnícky podiel. TKS je vo vlastníctve Bevica Innovation A/S, Borean Innovation A/S a Aalborg University .

Patentovaný Itongue riadiaci systém pochádza z Center for Sensory-Motor Interaction, Institute for Health Sciences and Technology, Aalborg University.

  • Hradené ZP:-
  • Cena:6.970 €
  • Kód ZP:-

Špecifikácia

Dokumentácia (PDF)

Katalóg Letmo

Leták k produktu

Originálna dokumentácia

Originálny leták

Máte záujem o produkt alebo potrebujete s výberom poradiť?

Zadajte svoje informácie, budeme Vás kontaktovať.