fbpx

Ako vybaviť príspevok na kúpu zdíhacieho zariadenia cez UPSVaR

Páčil sa Vám článok? Prosím, ohodnoťte ho

Ako vybaviť príspevok na kúpu zdíhacieho zariadenia cez UPSVaR

Nachádzate sa tu:
< Späť

Ponúkame Vám STRUČNÝ NÁVOD, AKO POSTUPOVAŤ PRI VYBAVOVANÍ PRÍSPEVKU NA KOMPENZÁCIU ZDVÍHACIEHO ZARIADENIA CEZ UPSVaR

stropný zdvihák Elara
 1. požiadať UPSVaR o kompenzáciu – príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia.
 2. proces sa začína PODANÍM ŽIADOSTI (zaškrtne sa štvorček „kúpa zdvíhacieho zariadenia“ a slovne sa dopíše „stropné koľajnicové zdvíhacie zariadenie“ 
 3. žiadosť na kompenzáciu je voľne stiahnuteľná na stránkach UPSVR (https://www.upsvr.gov.sk/vzory-ziadosti/vzory-ziadosti-pre-oblast-socialnych-veci-a-rodiny/tazko-zdravotne-postihnuti-1.html?page_id=268769)
 4. po podanej žiadosti na kompenzáciu bude treba na UPSVAaR DOKLADOVAŤ ešte ďalšie DOKUMENTY– lekársky nález, vyhlásenie o majetku, doklady o príjme – pracovníčka by mala klienta poučiť čo všetko bude potrebné zdokladovať.
 5. do 60dní by mal byť zo strany UPSVaR vydaný KOMPLEXNÝ POSUDOK k podanej žiadosti s návrhom na kúpu pomôcky alebo jej zamietnutie.
 6. klient musí následne doručiť PREDFAKTÚRU o cene a druhu pomôcky (niekde sa stáva, že UPSVaR v danom meste si žiada predkladať predfaktúru už pri prvom podaní žiadosti)
 7. do 30 dní bude vydané KONEČNÉ ROZHODNUTIE o pridelení finančného príspevku na kúpu zdvíhacieho zariadenia
 8. nasleduje KÚPA ZARIADENIA od spoločnosti, ktorej predfaktúra bola predložená na UPSVaR a následne MONTÁŽ ZARIADENIA
 9. INŠTALÁCIA musí byť dokončená max. do 3 prípadne 6 miesiacov odo dňa vydaného rozhodnutia 
 10. klient ukončuje žiadosť o príspevok doručením KONEČNEJ FAKTÚRY na UPSVaR a dokladu o jej plnej úhrade – vydáva spoločnosť 
 11. DOBA KONANIA je stanovená na 90 dní odo dňa podania žiadosti, v prípade nedoručenia potrebných dokumentov do stanovených termínov môže byť konanie pozastavené a proces sa pozastavuje na 30 dní.