fbpx

Brzda pre ovládanie jednou rukou

Páčil sa Vám článok? Prosím, ohodnoťte ho

Brzda pre ovládanie jednou rukou
4.7 (93.33%) 6 hlasov

Nachádzate sa tu:
< Späť

Vozík je vybavený dvomi parkovacími brzdami, ktoré je možné obe spoločne ovládať buď sprava, alebo zľava. Brzdy pôsobia priamo na pneumatiky.

brzda na jednu ruku_vozik

Na ich aktiváciu stlačte brzdovú páku dopredu až nadoraz. Uvoľnenie sa prevedie zatiahnutím brzdovej páky dozadu. Brzda pre ovládanie jednou rukou sa dodáva vždy s predĺžením brzdovej páky, čím sa v dôsledku dlhšej páky minimalizuje sila na jej ovládanie. Predĺženie brzdovej páky je zošrobované s brzdou. Vytiahnutím dohora je možné ju sklopiť dopredu.

Brzdný účinok sa znižuje v nasledovných prípadoch

  • Opotrebenom profile pneumatiky
  • Príliš malom tlaku vzduchu v pneumatikách
  • Mokrých pneumatikách
  • Nesprávne nastavenej brzde

Parkovacie brzdy nie sú dimenzované ako prevádzkové brzdy.


Počas jazdy brzdy neuvádzajte do činnosti. Brzdite vždy pomocou obručí. Dbajte na to, aby vzdialenosť medzi brzdou a pneumatikou vykazovala potrebné rozmery. Pri dodatočnom nastavení povoľte šrób a nastavte zodpovedajúcu vzdialenosť. Šrób znovu pevne utiahnite.

 

POZOR

Po každej zmene polohy hnacích kolies skontrolujte nastavenie bŕzd a v prípade potreby ich znovu nastavte.

Pri nesprávnej montáži môže predĺženie brzdovej páky prasknúť, pretože k aktivácii bude potrebné vynaložiť viac sily. Pri premiestňovaní do vozíka alebo z neho sa o predĺženie brzdovej páky neopierajte. Existuje nebezpečenstvo zlomenia. Pohybujúce sa diely sa môžu znečistiť odstrekujúcou vodou.