fbpx

QUICKIE Jive UP

Quickie Jive UP

,

Vertikalizačný elektrický vozík

jiveup-standing-wheelchair-functions

Jive UP kombinuje skvelú manévrovateľnosť v interiéri, výbornú jazdu terénom a veľmi individuálne nastaviteľnú vertikalizačnú funkciu. Jediným stlačením tlačítka si doprajete pohľad z očí do očí, ale tiež samozrejme maximálne relaxačnú polohu ležmo.

V samostatnom ovládacom boxe polôh môže ovládať jednotlivé prvky polohovania, ale môžete tiež využiť päť preddefinovaných polôh v pamäti.

Vozík Jive Up je vybavený druhou generáciou unikátneho podvozku so systémom SpiderTrac.

Kombinuje stredoťažiskový pohon a dokáže zaručiť veľké uhly nájazdu so súčasným zachovaním stability pri zjazde veľkého prevýšenia. Tohoto benefitu dosahuje pomocou uzamykania ramien predných kolies. Táto funkcia je tiež nevyhnutná na zaistenie stability užívateľa vo vertikalizovanej polohe. Vďaka tomuto systému nemusel byť vozík vybavený žiadnymi ďalšími prídavnými opornými kolieskami, ktoré by užívateľa limitovali pri prejazde terénom alebo v obmedzenom priestore.

 

Na rozdiel od bežných polohovacích stupačiek má stupačka Jive Up tiež predĺžovaciu funkciu. Tá je nutná na zachovanie správnej dĺžky pri polohovaní (os kolien je totiž v posune oproti ose sklápania stupačky). Táto funkcia prebieha automaticky a užívateľ na ňu nemusí myslieť.

Rovnaká logika je použitá aj pri chrbtovej opierke. Osa naklápania opierky je vždy v posune k ose “ohybu” chrbta sediaceho človeka. Preto je opierka vybavená tzv. funkciou Anti-shear. Voľne by sa to dalo preložiť ako opierka zmazujúca priečne sily – proste sa zvyšuje a znižuje tak, ako prebieha polohovanie. Užívateľ ju má stále v správnej polohe, čo je u klientov s bradovým ovládaním umiestneným na opierke kritickým bodom. Okrem iného potom tiež opierka neustále nevyzlieka oblečenie.

Samozrejmosťou je pri vertikalizačnej funkcii tiež opora kolien a fixačný pás.

 

Upravený kontrolný modul umožňuje tri rozdielne pozície sadadla: sedenie/ležanie/vertikalizáciu.

Vozík JIVE UP v sebe zahŕňa

 • elektricky polohovacie centrálne umiestnené stupátko
 • elektricky polohovacie odklopné podrúčky
 • záklon celého sedu
 • sedačku a chrbtovú opierku JAY Comfort
 • chrbtovú opierku s el. nastav. výškou pre zaistenie optimálnej pozície pri polohovaní
 • podovozok s centrálnym pohonom s automaticky kontrolovaným uzamknutím predných koliesok

Maximálna nosnosť: 120 kg.

(Viac informácií o konturovaných sedačkách JAY Comfort nájdete v pravej časti v odkazoch Katalóg doplnkov alebo TU)


Viac o testovaní motorov, ktoré sa následne montujú na vozíky Quickie, nájdete v tomto videu.(Veľkosť kolies, sedačky, chrbtovej opierky a pod. je vždy konfigurovaná na prianie zákazníka. Ilustračné fotografie zobrazujú len jednu z verzií a môžu obsahovať aj príplatkové príslušenstvo)


Quickie Jive máte možnosť ZDARMA a NEZÁVÄZNE odskúšať u Vás doma – stačí zavolať na bezplatnú linku 0800 194 984 alebo zanechať odkaz nižšie:


 • Hradené ZP:0 €
 • Cena:12 800 €
 • Doplatok pacienta:12 800 €
 • Kód ZP:-

Špecifikácia

 • Nosnosť:120 kg

Máte záujem o produkt alebo potrebujete s výberom poradiť?

Zadajte svoje informácie, budeme Vás kontaktovať.