fbpx

QUICKIE Xenon S.A.

invalidny vozik Xenon

,

, ,

 • Skupina ZP L2.3
 • Materiál: Aluminium 7000
 • Typ rámu: skladací  (viac o nakladaní – ► klikni TU…)
 • Ako sa dá získať invalidný vozík – ► klikni TU…

Ako znížiť váhu aktívneho mechanického vozíka?

Je to možné urobiť jednoducho tak, že sa rám vyrobí z veľmi kvalitného leteckého duralu. Nový inovatívny proces “ShapeLoc Technology” umožňuje tepelné spracovanie duralu za účelom zvýšenia jeho pevnosti. Zároveň tento proces umožňuje zúženie trubkovej steny a vďaka tomu zníženie celkovej váhy invalidného vozíka.

Vďaka kombinácii technologických procesov “ShapeLoc Technology”, hydroformovania rámu a vďakapoužitiu oválnych trúbok na výrobu rámu, sme boli schopní ešte zlepšiť tuhosť rámu, a tak zlepšiť celkové jazdné vlastnosti vozíka Xenon.Made-in-Germany-logo

Nový Xenon je ľahší, takže sa s ním lepšie manipuluje pri nakladaní do automobilu a svojmu užívateľovi ponúka oveľa lepšie jazdné vlastnosti než kedykoľvek predtým!

 

Nový Xenon je dostupný v troch variantách

Či už od vášho nového vozíka vyžadujete skvelé ovládanie, kompaktné prepravné rozmery, alebo skvelý dizajn, nová verzia invalidného vozíka Xenon splní všetky tieto požiadavky.

Či už si vyberiete ultra kompaktnú verziuXenon FF, praktickú verziu Xenon SA pre ľahký presun, alebo zosilenú verziu Xenon Hybrid, prispôsobí sa každý z týchto vozíkov presne vašim potrebám.

 

 • verzia FF – fixná predná časť (otvorený rám, skladacie stupátko)
 • verzia S.A. – odklopná predná časť rámu (odklopné stupačky, ale stupátko (placka) môže byť spojené aj delené)
 • verzia Hybrid – spevnená konštrukcia rámu s nosnosťou až 140 kg

xenon-2-family

 


Jedinečné skladanie

Základom skladacieho vozíka Xenon je unikátny minimalistický kríž, ktorý je vďaka svojej konštrukcii a výške uložený pod sedacou časťou vozíka takmer nepoznateľný. Vďaka tejto technológii pôsobí vozík Xenon svojím dizajnom ako vozík s pevným rámom.

 

screen 2015-08-10 v 22.59.03


Odklopné odnímateľné stupačky

Nové odľahčené hliníkové stupačky ponúkajú perfektnú podporu a nízku váhu. Dostupné v 70° a 80° verzii.

xenon2sa-ph1


Nové doskové bočnice

Poskytujú výbornú stabilitu. Ponúkané sú vo farbe vozíka s krátkou alebo dlhou, výškovo nastaviteľnou, alebo pevnou podrúčkou.
xenonsa-armrest


Quickie® aretačný systém

 3-xenon-locking

Inovatívny patentovaný systém aretácie rámu v zloženej pozícii uľahčuje manipuláciu a nakladanie vozíka do automobilu. Ľahko ovládateľný aj pre klientov so zníženou schopnosťou používať prsty horných končatín.


Ergonomické kompaktné brzdy – minimalistické a ľahko ovládateľné.
(Na výber sú však aj iné typy)

xenonsa-brake


Štýl v pohybe

Prispôsobte si váš nový vozík Xenon presne podľa vášho vkusu a farebných preferencií. Vyberte si z ponuky 32 farieb rámu, piatich farebných eloxovaných vidlíc a predných koliesok. Na výber je v ponuke ajniekoľko farebných kombinácií poťahov chrbtových opierok EXO.

odlahčeny mechanicky invalidny vozik Quickie Xenon

 


Inovatívne vidlice

Sú vyrobené z extrémne ľahkého a pevného materiálu z uhlíkových vlákien „Carbotecture“. Tento materiál sa vyznačuje extrémnou odolnosťou proti zlomu pri náraze.

xenon2-ff-ph3

 


 

U vozíka možno zložiť chrbtovú opierku súčasne s krížom – Vozík Xenon je teda na prepravu veľmi kompaktný.

folded Quickie Xenon


Rám vozíka Xenon môže byť nalakovaný v jednej z 32 farieb.

Výber farieb TU


Vozíky Quickie sú vyrábané v nemeckej výrobnej fabrike v Malschi, neďaleko Heidelbergu. Pre niektoré štáty Európy sú označované značkou Sopur.

invalidné vozíky Made in Malsch


(Veľkosť kolies, sedačky, chrbtovej opierky a pod. je vždy konfigurovaná na prianie zákazníka. Ilustračné fotografie zobrazujú len jednu z verzií a môžu obsahovať aj príplatkové príslušenstvo)


Ako vznikajú vozíky od Letma:

Od samého začiatku existencie spoločnosti Letmo pracujeme na pochopení cieľovej skupiny a na starostlivej analýze ich potrieb. To nás priviedlo ku komplexnosti, novým pobočkám aj sieti konzultantov.

V mnohých smeroch obdivujeme dielo Tomáša Baťu, ale rozhodne nenapĺňame používané porekadlo „seká (vozíky) ako Baťa cvičky“.

S našimi zákazníkmi vytvárame celoživotné puto a dôverné partnerstvo.

Náš prístup by sa dal vyjadriť vetou „Vozíky tvoríme diskusiou“.


 

Quickie Xenon máte možnosť ZDARMA odskúšať u Vás doma – stačí zavolať na bezplatnú linku 0800 194 984 alebo zanechať odkaz nižšie:Quickie Xenon je náš najpredávanejší odľahčený vozík – asi ho nájdete aj vo vašom okolí

 


TU uvádzame zoznam nadácií, ktoré už v minulosti prispeli našim klientom na zakúpenie, alebo doplatok kompenzačnej pomôcky. Jednotlivé nadácie menia smerovanie svojho prispievania, ale snáď Vám to pomôže v obstaraní financií v prípadoch, kde úhrada zdravotnej poisťovne, alebo ÚPSVaRu nepokrýva nákupnú cenu.

Návod na použitie nájdete tu
mechanický invalidný vozík
 • Hradené ZP:1 636,88 €
 • Cena:od 2 229,48 €
 • Doplatok pacienta:od 592,60 €
 • Kód ZP:L87582

Špecifikácia

 • Výška sedačky:43 - 56 cm vpredu
  37 - 50 cm vzadu
 • Šírka sedačky:32 - 46 cm
 • Hĺbka sedačky:34 - 50 cm
 • Výška chrbtovej opierky:25 - 47,5 cm
 • Rám:rám s odklopnými stupačkami
 • Farba poťahu:5 farieb
 • Farba rámu:32 farieb
 • Hmotnosť:od 10,3 kg
 • Nosnosť:125 kg

Máte záujem o produkt alebo potrebujete s výberom poradiť?

Zadajte svoje informácie, budeme Vás kontaktovať.