fbpx
invalidny vozik-Quickie Helium

,

, ,

Helium je najnovší a najľahší top model z našej rady ultraľahkých invalidných vozíkov s pevným rámom. Iba 6,44 kg v najľahšej verzii.

Helium je najľahší vzácny plyn. Tento názov zvolil výrobca Sunrise Medical pre svoj najnovší vozík. Pretože práve tak ľahko a elegantne pôsobí.

 

invalidný vozík Quickie Helium

 

Pre nového člena rodiny invalidných vozíkov Quickie si stanovili inžinieri v Malschi veľký cieľ. Chceli vytvoriť najľahší invalidný vozík s pevným rámom na svete. Made-in-Germany-logoA to nie je všetko: tento nový invalidný vozík by nemal byť len extrémne ľahký. Quickie podľa tradície, by mal samozrejme dokázať ešte viac – a preto je invalidný vozík s pevným rámom tiež individuálne nastaviteľný. Konštruktéri z Malschu sa inšpirovali high-tech technológiou pretekárskych bicyklov. A výsledkom takmer jeden a polročného vývoja je invalidný vozík Quickie Helium.

Vynikajúce jazdné vlastnosti

Invalidný vozík Helium je tým najlepším z najnovších technológií, materiálov a výrobných metód.

Dokonalá forma a presvedčivo jasný dizajn. Quickie vyvíja nekompromisne a do plnej dokonalosti.

Objavte vynikajúce jazdné vlastnosti invalidného vozíka Helium:

 • Oválne hliníkové trúbky rámu
  Tiež sa používajú pre pretekárske jazdné bicykle. Zaistia, aby všetky ľahké komponenty sedeli pevne a bez pohnutia, a to aj pri extrémnom zaťažení.
  Moderný dizajn, veľmi stabilné a ultraľahké.
 • Vysoká stabilita
  Okrem zákonom stanovených testov bol Helium testovaný v porovnávacom teste s konkurenčnými produktami. A bolo zistené, že je nielen najľahší svojho druhu, ale tiež aj veľmi stabilný. Najlepší vo svojej triede.**
 • Stabilná os zadných kolies, výškovo nastaviteľná
  Oválne tvary, kované diely, väčšie svorky a špeciálny náter poskytujú extrémnu stabilitu a umožňujú jemné nastavenie zadnej výšky sedu v rozmedzí +/- 1 cm.
 • Neviditeľné nastavenie vidlice predných kolies
  Patentovaný mechanizmus uchováva v závese predných kolies nastavovač smerovej stability. Jednoduché nastavenie, menej materiálu a atraktívny dizajn.

** porovnávané so Sunrise a konkurenčnými produktmi v dobe uvedenia na trh.

invalidný vozík Quickie Helium

Ergonómia

Nastaviteľnosť bez kompromisov vzhľadom k hmotnosti, jazdným vlastnostiam a stabilite. Invalidný vozík Helium – jeho ľahkosť povznáša! Helium urobilo nemožné možným.

 

Objavte dokonalú ergonómiu invalidného vozíka Helium:

 • Ľahké, variabilne plynulo nastaviteľné stupačky
  V ponuke rôzne stupátka, od ľahšieho po stupátko performance. Vďaka dvom vnútorným imbusovým skrutkám sú plynule nastaviteľné: pre nízku hmotnosť a módny vzhľad. Už nie sú potrebné žiadne svorky.
 • Jednoduché nastavenie uhla chrbtovej opierky
  Invalidný vozík Helium má štandardnú uhlovo nastaviteľnú a sklopnú chrbtovú opierku. Ľahko nastaviteľný uhol chrbta od -31° do +15°. Menej materiálu, nižšia hmotnosť.
 • Možnosti sklonu kolies s optimálnou geometriou kolies
  Návod k inštalácii pre optimálnu geometriu kolies (sklon vo vnútri/sklon zvonku) pre montáž 3° a 6°.

Preprava invalidného vozíka

Zdvíhanie a preprava je vecou techniky a hmotnosti.

Invalidný vozík Helium je ultraľahký s prepravnou hmotnosťou od 4,2 kg bez kolies. Invalidný vozík Helium je založený na najmodernejšej technológii. Stvorený pre budúce desaťročie.

Na jednoduchú manipuláciu pri nakladaní a preprave je zadná trúbka a spodná rámová trúbka koncipovaná oválne a potiahnutá gumovým úchopom. Vyvážená hmotnosť minimalizuje záťaž zápästia.

Objavte pokrokovú technológiu prepravy invalidného vozíka Helium:

 • Oválny, ergonomický, gumový úchop
  Umožňuje ľahké zdvíhanie vozíka pri preprave napr. do auta. Pri odľahčenej verzii chrbtovej opierky Helia je dodatočne k dispozícii oválny gumový úchop (viď. Elektron prevedenie).
 • Elektron – odľahčená chrbtová opierka s oválnou trúbkou chrbta a gumovým úchopom
  “Oválne” tvarované trúbky chrbtovej opierky, vrátane ergonomického úchopu a Air Light chrbtového čalúnenia, vyrobeného z extrémne ľahkého materiálu, robia invalidný vozík Helium o 0,5 kg ľahším (patentované).
 • Rýchle, jednoduché, stabilné nastavenie ťažiska
  Uvoľnia sa dve skrutky na každej strane a posunie adaptér uchytenia kolies po ráme do požadovanej pozície. Bočnice nemusia byť na tento účel odstránené. 7,2 cm plynulého nastavovania na jemné doladenie.

Jednoduché ovládanie

Vďaka jeho stabilite a presným ergonomickým vlastnostiam dokáže invalidný vozík Helium manévrovať aj v obmedzenom priestore.

Invalidný vozík Helium ponúka vďaka jeho individuálnemu zhotoveniu symbiózu vozíka a užívateľa. K celkovej šírke pri 0° sklone kolies patrí vybraná šírka sedu + 17 cm *. V kombinácii s uhlom rámu 92° dosiahneme polomer otáčania iba 74,5 cm!

Objavte jednoduché ovládanie Helia:

 • Ergonomické ľahké kompaktné brzdy
  Minimalistické, ľahko ovládateľné. Môžu byť prišróbované priamo do rámu/iba pri 0° a 3° sklone/. Vhodné aj pre tetraplegikov (voliteľné).
 • Proton ľahké kolesá
  Kombinácia kolies, obručí, osiek a obutia Speedrun od Schwalbe. Táto kombinácia váži iba 2,25 kg za pár, o viac ako 1 kg menej ako bežné kolesá.
 • Rýchle, jednoduché, stabilné nastavenie ťažiska
  Uvoľnia sa dve skrutky na každej strane a posunie sa uchytenie kolies po ráme do požadovanej pozície. Bočnice nemusia byť na tento účel odstránené.
  7,2 cm plynulého nastavenia na jemné doladenie.

* pri šírke sedu 40 cm možný prejazd dvermi šírky 57 cm.

 

Estetická technológia

Minimalistický, ultramoderný dizajn ustúpi do úzadia a zaistí, že vy budete v žiari reflektorov.

Široká ponuka funkčných a moderných doplnkov podporí Váš osobný štýl. Zvoľte si pre Váš invalidný vozík Helium farbu spomedzi viac ako 32 farebných odtieňov.

Objavte technologickú estetiku Helia

 • Výber z nových poťahov chrbtovej opierky
  Okrem štandardného poťahu chrbtovej opierky EXO je možné tiež zvoliť si priedušnú verziu EXO PRO. Pri oboch verziách je k dispozícii lemovanie v niekoľkých farbách.
 • Neviditeľné nastavenie vidlíc predných kolies
  Patentovaný mechanizmus uchováva v závese predných kolies nastavovač smerovej stability. Jednoduché nastavenie, menej materiálu a atraktívny dizajn.
 • Dizajn otvoreného rámu
  Maximálna stabilita pri minimálnej hmotnosti – klasicky krásny, spoľahlivý v jeho funkčnosti – jasné rozhodnutie.

 

Prezentácia HELIUM

 

 


 

 

Rám vozíka Helium môže byť nalakovaný v jednej z 32 farieb.

Výber farieb TU


 

 

 

Viac o princípoch sedenia TU

(Veľkosť kolies, sedačky, chrbtovej opierky a pod. je vždy konfigurovaná na prianie zákazníka. Ilustračné fotografie zobrazujú len jednu z verzií a môžu obsahovať aj príplatkové príslušenstvo)


Ako vznikajú vozíky od Letma:

Od samého začiatku existencie spoločnosti Letmo pracujeme na pochopení cieľovej skupiny a na starostlivej analýze ich potrieb. To nás priviedlo ku komplexnosti, novým pobočkám aj sieti konzultantov.

V mnohých smeroch obdivujeme dielo Tomáša Baťu, ale rozhodne nenapĺňame používané porekadlo „seká (vozíky) ako Baťa cvičky“.

S našimi zákazníkmi vytvárame celoživotné puto a dôverné partnerstvo.

Náš prístup by sa dal vyjadriť vetou „Vozíky tvoríme diskusiou“.


 

Quickie Helium máte možnosť ZDARMA odskúšať u Vás doma – stačí zavolať na bezplatnú linku 0800 194 984 alebo zanechať odkaz nižšie:TU uvádzame zoznam nadácií, ktoré už v minulosti prispeli našim klientom na zakúpenie, alebo doplatok kompenzačnej pomôcky. Jednotlivé nadácie menia smerovanie svojho prispievania, ale snáď Vám to pomôže v obstaraní financií v prípadoch, kde úhrada zdravotnej poisťovne, alebo ÚPSVaRu nepokrýva nákupnú cenu.

Návod na použitie nájdete tu
mechanický invalidný vozík

 

 • Hradené ZP:1 636,88 €
 • Cena:od 2 549,98 €
 • Doplatok pacienta:od 913,10 €
 • Kód ZP:L84031

Špecifikácia

 • Výška sedačky:44 - 57 cm vpredu
  37 - 50 cm vzadu
 • Šírka sedačky:32 - 46 cm
 • Hĺbka sedačky:34 - 48 cm
 • Výška chrbtovej opierky:25 - 45 cm (po 2,5 cm krokoch)
 • Rám:predný uhol rámu 92° a 100°
 • Farba poťahu:6 farieb
 • Farba rámu:32 farieb
 • Nosnosť:125 kg

Máte záujem o produkt alebo potrebujete s výberom poradiť?

Zadajte svoje informácie, budeme Vás kontaktovať.